Shqiprimi me të pavërteta po e relativizon punën e Planit Aksional për Migrantët

* Shqiprim Arifi vazhdon me të pavërteta me relativizu punën e Planit Aksional të Preshevës

Ai thot se edhe Bujanoci e paska aprovu një Plan të këtillë me 2007-të, kur në krye të komunës ishte Nagip Arifi.

Faktet që i publikojmë tani, flasin të kundërtën:

1. Marrëveshja e Komunës së Bujanocit me UNHCR për objektin e banimit kolektiv për refugjatët dhe familjet me asistencë sociale të komunës së Bujanocit, është lidhur në tetor të vitit 2012-të e nënshkruar nga kryetari i atëhershëm I Kuvendit, Hajredin Hyda, por i nderuari Shqiprim, edhe në këtë formë e nënshkruar, marrëveshja e Bujanocit është shumëfish më pak e dëmshme se ajo që po tenton ti me e bë.

2. Në Bujanoc janë sistemuar vetëm 12 familje refugjatësh, por edhe disa familje shqiptare nga Bujanoci, ndërsa ti ate që po tenton me e bë, është shumëfish më e rrezikshme për Preshevën.

Në vazhdim, po ua sjellim faktet nga nënshkrimi i marrëveshjet në Tetor të 2012-tës:

Shpërndaje me të tjerët...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Print this page
Print
Share on LinkedIn
Linkedin
Share on Tumblr
Tumblr
Më shumë nga Shaip Kamberi
Unë do të përfaqësojë denjësisht vlerat tuaja studentore
Të nderuar miq, Si nje i ri i sapodiplomuar nga shkolla e...
Lexo më shumë
Leave a comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *