Shqiprim Arifi pranon se udhëheqte xhamin shqiptare në Gjermani

Sonte gjatë emisionit “Interaktiv” në televizionin KohaVision, kryetari i Alternativës për Ndryshim ka pranuar se ka udhëhequr dhe ka qenë personi përgjegjës i një xhamie shqiptare në Gjermani duke arsyetuar se ka realizuar organizmin e shqiptarëve sikurse nëpër klube ashtu edhe nëpër xhami.

siAGORA NETWORK ju sjell për herë të parë dokumentin me të cilin tregohet adresa e xhamisë shqiptare dhe emri i Shqiprim Arifit si kontakt i xhamisë.

Pyetja rreth ksaj xhamie u bë në momentin kur gazetari Xhemajl Rexha  e pyeti për financimin dhe të kaluarën e panjohur të Shqiprim Arifit.

Shpërndaje me të tjerët...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Print this page
Print
Share on LinkedIn
Linkedin
Share on Tumblr
Tumblr
Më shumë nga siAGORA NETWORK

Preshevarja përkrahë Niçes, Bernulit, Jungut..

* Në shtetin alpin jeton një komunitet i madh i shqiptarëve nga...
Lexo më shumë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *