KRYETARI ARIFI N`AKSION TË PËRBASHKËT ME ZYREN PËR T`RINJ ME RASTIN E BAJRAMIT

– Festa e Kurban Bajramit nuk është vetëm një urim i mirë apo vizitat tek të afërmit, gjithashtu nënkupton që të përcillet me vepra të mira ngase kjo ditë është ditë e mirësisë, mirëkuptimit dhe paqes.

Komuna e Preshevës në bashkëpunim me Zyrën për të rinj shpërndau të gjitha familjeve në komunën tonë me kushte të rënda financiare pako me gjëra ushqimore si dhe veshmbathje, që sado ndihma të vogla që janë, të paktën këtë ditë t’ua bëjmë më të gëzueshme për ta.

“Gjithashtu, sot vizituam edhe Qendrën e pranimit të refugjatëve në Stacionin Hekurudhor, ku shpërndamë pako të shumta për fëmijët atje, duke ia treguar kështu mbështetjen dhe solidaritetin e popullit tonë në rrugën që nuk është aspak e lehtë për ta” ka thënë kryetari i komunës së Preshevës Shqiprim Arifi, transmeton presheva.com. /Presheva.com

Shpërndaje me të tjerët...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Print this page
Print
Share on LinkedIn
Linkedin
Share on Tumblr
Tumblr
Më shumë nga siAGORA NETWORK

ARRESTIMI I RAMUSH HARADINAJT PER KE BIEN KEMBANAT?

* Pas akuzave të një politikani zviceran, “zbuluesi” i famshëm ose famëkeq...
Lexo më shumë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *